Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

کار و زندگی در آلمان

کار و زندگی در آلمان

آلمان از نظر سیاسی و اقتصادی در مرکز اروپا واقع شده است. این کشور بعد از روسیه پر جمعیت‌ترین سرزمین محسوب می‌شود و بیش از ۸۱ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. اقتصاد آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا و پنجمین در دنیا به شمار می‌رود.

در حالی که تأثیرات آلمان را بر روی کشورهای هم مرز با آن مانند اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، فرانسه، لوکزامبورگ، هلند، سوئیس و لهستان می‌توان دید، تمام این فرهنگ‌ها نیز در سطوح مختلف، آلمان امروزی را شکل داده‌اند. ۹۱/۵ درصد جمعیت، آلمانی بوده و ترک‌های دومین اقلیت قومی بزرگ هستند. باقی جمعیت را یونانی‌ها، روس‌ها، ایتالیایی‌ها، لهستانی‌ها، کروات‌ها و اسپانیایی‌ها تشکیل می‌دهند.

ارزش‌ های مردم آلمان

آلمانی‌ها ارزش بسیار زیادی برای ساختار، حریم و دقت قائل هستند. این مردمان پایداری، سخت کوشی و پشتکار را نیز در آغوش کشیده و تأکید خاصی روی حرکت به موقع قطارها دارند. آلمانی‌ها زمانی که بتوانند دنیای خود را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کرده و امور را به قسمت‌های قابل کنترل خرد کنند آرامش بیشتری داشته و با توجه به این امر، مدیریت زمان نیز بسیار در این کشور اهمیت دارد. تقویم‌ها، برنامه‌ها و دستور جلسه در این کشور مورد احترام ویژه‌ای هستند.

مردم آلمان بسیار کمال گرا بوده و دقت را در تمام جوانب زندگی خود به کار می‌گیرند. آن‌ها هرگز خطا را حتی به صورت شوخی نمی‌پذیرند و به ندرت از چیزی تعریف می‌کنند. ممکن است در اولین نگاه نگرش آن‌ها غیر دوستانه به نظر بیاید اما حس اجتماع، آگاهی اجتماعی و میل به تعلق داشتن را می‌توان در این مردم مشاهده کرد.

----

فرهنگ کار در آلمان

تمایل به نظم و ترتیب در زندگی تجاری آلمان نیز ریشه دوانده است. سورپرایز یا شوخی با استقبال روبه‌رو نمی‌شوند. همه چیز از قبل کاملاً برنامه‌ریزی شده و تصمیم‌ها پیشاپیش گرفته می‌شوند و معمولاً بعد از آن که توافقی صورت گرفت تغییرات بسیار نادر هستند. مهندسین در کشور آلمان جایگاه خاصی دارند و این امر را در موفقیت صنعت اتومبیل آن‌ها نیز می‌توان دید. کارمندان در تمام سطوح بر اساس شایستگی و سخت کوشی به شدت مورد قضاوت قرار می‌گیرند. رابطه با همکاران و همچنین خارجی‌ها بیشتر مستقیم بوده و همیشه از سیاست در آن استفاده نمی‌کنند.

----

هنر آلمانی

فرهنگ تنها به معنی تعامل یا ظواهر مردم یک کشور نیست. فرهنگ علاوه بر این، طرز تفکر و دستاوردهای هنری و خلاقانه را نیز شامل می‌شود. آلمان بخش بزرگی از موسیقی کلاسیک دنیا را متحول کرد و سنت‌های آهنگ‌سازان بزرگ آلمانی و اتریشی مانند باخ، موتزارت، بتهوون، برامس، واگنر و ماهلر تا به امروز نیز زنده‌اند. با علاقه وافری که آلمانی‌ها به دقت و مهندسی دارند، سنت‌های پر قوتی که در چاپ، حکاکی چوبی و کنده کاری به یادگار گذاشته‌اند چیز دور از انتظاری نیستند. نمایندگانی از تمام دوره‌های زمانی مهم مانند رمانسک، گوتیک، کلاسیک، باروک، روکوکو و رنسانس را نیز در معماری این کشور می‌توان مشاهده کرد. این سبک‌ها در کلیساهای جامع، قلعه‌ها و ساختمان‌های عمومی قابل بازدید و بررسی هستند.

----

غذاهای آلمانی

آلمانی‌ها عاشق غذای غنی و سالم هستند و البته هر منطقه از این کشور از غذای سنتی تعریف خاص خود را دارد. در بین غذاهای آلمان گوشت خوک طرفداران زیادی دارد و برخی از غذاهای سنتی نیز با آن درست می‌شوند. «برات ورست» (Bratwurst)، یک نوع سوسیس بوده و رابطه بسیار نزدیکی با غذای آلمان دارد. کلم، چغندر و شلغم در طبخ خوراک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این گیاهان جزو گیاهان خوراکی بومی منطقه هستند. انواع سیب زمینی و کلم رشته‌ شده (sauerkraut) نیز از ستاره‌های آشپزی آلمانی محسوب می‌شوند

---

زبان‌ و مذهب در آلمان

همان طور که انتظار می‌رود زبان اصلی این کشور آلمانی بوده و بیش از ۹۵ درصد جمعیت به عنوان زبان مادری به این زبان صحبت می‌کنند. در شرق کشور، برخی از مردم به زبان صربی تکلم کرده و در نزدیکی مرز دانمارک زبان این کشور را نیز در صحبت‌ها می‌شنوید. رمانی، ترکی و کردی نیز از سایر زبان‌های مورد استفاده اقلیت در آلمان هستند. مسیحیت مذهب رسمی آلمان بوده و حدود ۷۰ درصد جمعیت، خود را پیرو این مذهب می‌دانند. این عدد شامل ۲۴ میلیون کاتولیک می‌شود. مسلمان‌ها ۳/۷ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند و حدود ۲۸/۳ درصد نیز بدون دین یا پیرو سایر ادیان هستند.

----

نکاتی جالب درباره کشور آلمان

مردم آلمان برای نظم، حریم و وقت شناسی ارزش ویژه‌ای قائل هستند و سر زده به خانه کسی رفتن بسیار بی‌ادبانه تلقی می‌شود.
پس انداز، سخت کوشی و احترام به تمام مردم از دیگر ویژگی‌های آلمانی‌ها محسوب می‌شود.
مردم اغلب موقع دیدار و خداحافظی دست می‌دهند.
نشستن سر میز قبل از خانم میزبان مؤدبانه نیست و حین صرف غذا بهتر است دست‌هایتان روی میز باشد.
بهتر است برای رعایت ادب، تمام غذای خود را میل کرده و در انتها چاقو و چنگالتان را کنار یکدیگر قرار دهید.
زمانی که به خانه یک آلمانی دعوت شدید همیشه برای خانم میزبان کادوی کوچکی تهیه کنید. برای مهمانی‌های بزرگ یک روز قبل یا بعد از مهمانی برای میزبان گل می‌فرستند. هیچ وقت ۱۳ شاخه گل برای کسی نفرستید زیرا آن را بد یمن می‌دانند.
آلمانی‌ها به احترام بزرگ‌ترها و افراد محترم مانند دکتر یا معلم خود می‌ایستند.
آلمان بعد از روسیه پر جمعیت‌ترین کشور اروپایی محسوب می‌شود.
موسیقی کلاسیک به طور وسیعی در احاطه آهنگسازان آلمانی زبان بود که از این میان می‌توان به باخ، بتهوون، شومان، برامس، واگنر و اشتراوس اشاره کرد.
بزرگ‌ترین فیلسوف‌های تاریخ دنیا مانند کانت، هگل، شوپنهاور، نیچه و هایدگر آلمانی بودند.
کشف انسولین، اختراع کلارینت (نوعی ساز بادی)، ساعت جیبی، ماشین حساب اتوماتیک، پارافین، موتورهای دیزلی و نمایشگرهای LCD در آلمان اتفاق افتاد.
کلیسای جامع «اولم» (Ulm) بلندترین کلیسای جامع دنیا بوده و ۱۶۱ متر ارتفاع دارد.
بزرگ‌ترین ایستگاه قطار اروپا در سال ۲۰۰۶ در آلمان افتتاح شد.
بانک مرکزی اروپا در این کشور قرار دارد.

----

تعطیلات رسمی آلمان:

۱ ژانویه : آغاز سال نو

۶ ژانویه: سالروز عیسی مسیح

۲۷ ژانویه: یادبود از جنگ جهانی دوم

۲۱ آوریل: روز مهد کودک (به افتخار آقای فردریش ویلهلم آگوست فروبل که هزینه اولین مهدکودک در کشور آلمان در سال ۱۸۳۷ را پرداخت کرد این روز را روز ملی مهدکودک نامیدند)

۱می: روز کارگر (حزب های کمونیست،سوسیالیست و آنارشیست و اتحادیه های کارگری در بسیاری از کشورهای جهان این روز را با برگزاری تظاهرات و راهپیمائی های خیابانی برگزار می کنند. این روز یادمان شورش کارگران آمریکائی در اول ماه می ۱۸۸۶ در شیکاگو است)

۱۳ ژوئن : روز وینسنت

۱۵ آگوست: روز فرض (در این روز فرض می شود مریم مقدس به بهشت می رود،این یک روز تعطیل عمومی در سارلند و قسمت های از بایرن است)

۳ اکتبر: روز وحدت ملی (در ۳ اکتبر با پیوستن نواحی جمهوری دموکراتیک آلمان به جمهوری فدرال آلمان واتحاد رسمی آلمان شرقی و غربی اتفاق افتاد ،یک روز تعطیلی ملی در آلمان است )

۳۱ اکتبر: روز اصلاحات (یک تعطیلی مذهبی است که در این روز توسط Protestants به خصوص Lutheran و جوامع کلیسایی اصلاح شده جشن گرفته میشود )

۱ نوامبر: عید مقدسان (یک جشن بزرگ توسط کلیسای کاتولیک است ،این جشن به افتخار و بزرگداشت همه مقدسین شناخته شده و ناشناس برپا می شود)

۹ نوامبر: روز فرو پاشی دیوار برلین (سالروز فروپاشی دیوار «برلین»، دیواری که در چند دهه یک ملت را از هم جدا نگاه داشت )

۱۴ نوامبر: روز ملی عزاداری (به مناسبت یاد بود همه قربانیان جنگ و استبداد ، که دراین روز در برخی از مناطق آلمان موسیقی یا رقص، ممنوع است)

۶ دسامبر: روز جشن سنت نیکلاس ( بابا نوئل که به اسامی سنت نیکولاس، سنت نیک و پدر کریسمس نیز شهرت دارد، در فرهنگ‌های مختلف یک قهرمان مردمی محسوب می‌شود که شب عید کریسمس در میان کودکان هدیه توزیع می‌کند و این روز تعطیل در بسیاری از فرهنگ ها جشن گرفته میشود )
۲۵ دسامبر: اولین روز کریسمس

۲۶ دسامبر: دومین روز کریسمس

-----

سهند بهنام - کارآفرین ایرانی ساکن آلمان

https://telegram.me/dotDE

  • تاریخ: چهارشنبه 20 شهریور 1398 - 13:06
  • نویسنده: مدیریت
  • صفحه: وبلاگ
  • بازدید: 638

ارسال نظر

خوش آمدید

نیمکت برای یادگرفتن، همیشه جذابه. نوشتن از نیمکت جذابتره. خاطرات نیمکتی شما را خریداریم.

دناگرام، شبکه اجتماعی فروش اینترنتی

درگاه پرداخت مستقیم، بدون کمیسیون و بدون هزینه اولیه، کارکرد آسان و سریع

لیتکهای مفید

آمار

  • بازدید امروز: 225
  • بازدید دیروز: 142
  • بازدید کل: 149272

نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - آموزش کسب و کار اینترنتی