Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 3 آبان 1399 - 10:04

گواهینامه در ژاپن

گواهینامه در ژاپن

گواهینامه ایران در ژاپن معتبر نیست حتی اگر بری و گواهی بین‌المللی بگیری چون ایران عضو یکی از کنوانسیونهایی که مد نظر ژاپن هست نیست. بنابراین باید گواهینامه ما رو به ژاپنی تبدیل کرد.


برای این کار باید اول گواهینامه توسط سفارت تایید و ترجمه بشه بعد مدارک رو میبری مرکز آزمون. جالبه که مثل ایران اونجا شلوغه و‌باید صبح زود بری! اونجا بعد از تحویل مدارک آزمون کتبی ده تا سوال ساده هست که حتی زبان فارسی هم داره! صدای نسخه صوتی سوالات هم با صدای همکارم در رادیو ژاپن خانم فرحناز هست و وقتی شروع کرد به خوندن سوالات یهو خندم گرفت که آشنا دراومدیم :)) ما باید بخش جدایی بریم که مخصوص تبدیل گواهینامه خارجی به ژاپنیه. این مرکز که در شهر بود خیلی مدرن و شیک بود.

کلا صف ایستادن و چک کردن و آزمون چشم (همانجا) حدود چهار ساعت طول کشید! تازه من از اول صبح شماره ۵ بودم. البته بماند که مسئول پذیرش مدارک نوعی وسواس شدید داشت. هر مدرکی رو بین پنج تا ده بار میخوند، حتی پاورقیها و حتی جاهایی که فارسی بود و حتی نوشته‌ی مهرهای برجسته :)). میگذاشت تو پوشه باز درمیاورد میخوند. تمام صفحات پاسپورتم و تمام مهرهای ورود و خروج رو بارها چک کرد. فقط هم با من یا ایرانیها نبود، نفر بعدی هم که کانادایی-صربستانی بود دو ساعت نگه داشته بود. آزمون رو که ۱۰/۱۰ شدم. زودترین نوبتی که به من برای آزمون عملی دادند (در پیست نسبتا تنگ و ترش آزمایشی) ۴۰ روز دیگه است. اینجا در شهر آزمون نمیگیرن و فقط داخل مراکز محوطه‌ی خیابان‌بندی شده‌ای هست که امتحان اونجا برگزار میشه. هزینه کل این مراحل و آزمونها حدود ۶۰ دلار میشه که زیاد نیست اما در صورت رد شدن در هر تست باید هزینه‌اش رو دوباره داد.
حالا باید آزمون عملی رانندگی بدم، که سخته و خیلی داستان داره چون ماشین و جاده‌های اینجا برعکسه و آداب و رسوم رانندگی ژاپنیها خیلی خاصه.

پیشنهادات یک خبرنگار از ژاپن

https://t.me/alirecommends

  • تاریخ: جمعه 22 شهریور 1398 - 08:21
  • نویسنده: مدیریت
  • صفحه: وبلاگ
  • بازدید: 305

ارسال نظر

خوش آمدید

نیمکت برای یادگرفتن، همیشه جذابه. نوشتن از نیمکت جذابتره. خاطرات نیمکتی شما را خریداریم.

.

.

کتاب های صوتی

http://ketabava.inimkat.com/

.

لیتکهای مفید

ویترین کتابهای دبستانک

......

فروش اینترنتی لوازم بازی کودک

.....

رواشناس کودک و نوجوان

نیره غلامپور، مدرس دانشگاه

.....

آشنائی با رشته دامپزشکی

دکتر توحید زاهد، رزیدنت پاتولوژی دانشگاه شیراز

آمار

  • بازدید امروز: 87
  • بازدید دیروز: 226
  • بازدید کل: 62829

نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - آموزش کسب و کار اینترنتی