Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

چگونه می توانیم اژدهای درون را مهار کنیم؟

چگونه می توانیم اژدهای درون را مهار کنیم؟

فرا خواندن نابودگر ( بخشی که ما را قادر می سازد تا از چیزهایی که دیگر ارزشی به زندگی ما اضافه نمی‌کنند خلاص شویم ) همیشه لذت بخش نیست. شما احتمالا مجبور می‌شوید برخی عادتهای قدیمی، دوستان قدیمی، امنیت‌خواهی و برخی رویاهایتان را کنار بگذارید.

نابودگر زمانی تجربه میشود که شما احساس درد، رنج، غم و فقدان می‌کنید و همچنین زمانی که حس رهایی برای رفتن را تجربه می کنید.

به محض آنکه سوالات دعوت به انجام کاری را از خود می‌پرسید، صداهای مزاحمی را می‌شنوید که به شما می‌گویند نمی‌توانید آن کاری را که می‌خواهید انجام دهید، بهای زیادی دارد یا اینکه کار خود خواهانه‌ای است.

برخی از افراد هر گز به خود اجازه نمی‌دهند چیزی بخواهند؛ زیرا نمی‌توانند فکر نرسیدن به آنچه می‌خواهند را تحمل کنند.

در زبان سفر (سفری که هر انسان طی میکند تا به فردیت خود برسد) موانع سفر، اژدهاها هستند. ما از نابودگر می خواهیم تا ما را در مواجهه با اژدها‌ها یاری دهد.

یکی از موانع، اژدهای انتظارات دیگران است مثل صداهای درونی شده مادرمان " تو باید" یا " تو نمی توانی " یا "بهتر است این کار را نکنی " یا صدای پدرمان که آمرانه می گوید " فکر میکنی کی هستی" یا صدایی که در ده سالگی هشدار می داد که" نباید پدرت را عصبانی کنی" (این صدا تبدیل به این می‌شد که تو به اندازه کافی خوب نیستی؛ صدایی که در برابر تغییر مقاومت می‌کند و شما را در بند نگه می‌دارد)

چگونه با اژدها می‌جنگیم؟؟

ما در درون خودمان با اژدها می‌جنگیم و آنجا به جای زورآزمایی یا تسلیم شدن در برابر قدرت دیگران، در واقع اقتدار درونی خودمان را بیدار می‌کنیم و با صدای بلند می‌گوییم: "من می‌خواهم"، " من می‌توانم"

توجه داشته باشید که نیازی نیست با درگیر شدن با والدین، روسا یا دوستان زورگو و بدرفتارتان اژدها را بکشید.

صرفا می توانید حرف دلتان را بزنید، نیاتتان را اعلام کنید و با اعمال خودتان در زندگی پیش بروید.

هریک از ما باید راه‌های گفت‌وگو با اژدها را پیدا کنیم و آنها را به چیز مفیدی تبدیل کنیم. ما می‌توانیم برای حذف این صداهای بی‌فایده ای که حواسمان را پرت میکنند، زندگی‌مان را بی‌مقدار می‌کنند، ما را اسیر گذشته نگه میدارند و موهبت‌ها و گنج‌هامان را پنهان میکنند، به نابودگر متوسل شویم.

هرچند موانع بیرونی هم وجود دارند، اما بیشتر اوقات نه دیگران، بلکه اژدهای درون ماست که مسبب رفتارهای ماست.

چه چیزی مانع رسیدن شما به خواسته‌هایتان می‌شود؟ چه چیزی سر راهتان قرار گرفته است؟ از خودتان بپرسید چطور مانع رسیدن به خواسته‌هایتان می‌شوید؟ آیا مانع واقعا بیرون شماست یا درونتان؟

همه ما صداهای درونی‌ای داریم که با ما حرف می‌زنند و ما را در زندان‌هایی که ساخته‌اند نگه می‌دارند. خیلی‌ها صدایی دارند که می‌گوید : «تو فکر میکنی کی هستی؟» یا «مردم چه فکر می کنند؟»

بنابراین به راحتی می‌توان دید که بزرگ‌ترین اژدهاها و صخره‌ها انتظارات درونی‌شده اعضای خانواده، دوستان یا جامعه هستند.

از خودمان بپرسیم :

آیا این صداها کمکم می‌کنند یا اذیتم می‌کنند؟

نه، آنها حواسم را پرت و دلسردم می‌کنند. من سرانجام یاد‌گرفتم که رویارویی یا بحث کردن با آنها یا جواب‌دادن به چراهای آنها بی‌فایده است.

برعکس من دنبال راه‌هایی می‌گردم که صدایشان را عوض کنم یا به طرز متفاوتی از آن استفاده کنم.

به نظرم بهتر است به هدفم چشم بدوزم و تمرکزم را روی آنچه می‌خواهم انجام دهم حفظ کنم، نه اینکه چرا انجامش نمی‌دهم.

هریک از ما باید گفتگو با صدای اژدها را پیدا‌کنیم و آنها را به چیزی مفید بدل کنیم. ما می‌توانیم برای حذف این صداهای بی‌فایده‌ای که حواسمان را پرت و زندگیمان را بی‌مقدار می‌کنند و موهبت‌ها وگنج‌هامان را پنهان می‌کنند، به نابودگر متوسل شویم.

وقتی در می‌یابیم که اژدها بخشی از ماست نه نیروی بیرونی، کاملا مسئول طرز برخوردمان با آن می‌شویم.

ما با گفتن این حرف به خودمان که توجهی به اژدها نکنیم یا برگشتن به طرف خودمان و سرزنش خودمان به‌خاطر اینکه اجازه دادیم زندگیمان را خراب کنند، نمی‌توانیم اژدهاها را بکشیم.

وقتی از وجودشان آگاه شدیم و آن را همان‌طور که هست به رسمیت شناختیم، اعمال لازم را انتخاب می‌کنیم.

"ازین‌رو وقتی اژدها کاملا مرد، و بر تمام «تو نمی‌توانی‌هایش» غلبه شد، شیر (یعنی کسی که وجودش آکنده از باید و نبایدهاست) متحول شده و به کودکی بدل می‌شود که از سرشت خودش حرکت میکند؛ درست درست درست مثل چرخی که از مرکز خودش به حرکت می‌افتد. دیگر هیچ باید و نبایدی برای اطاعت‌کردن از آن‌ها وجود ندارد. دیگر هیچ‌گونه قواعدی برگرفته از نیازهای تاریخی و وظایف جامعه محلی در کار نیست؛ بلکه فقط انگیزه ناب زندگی کردن در میان گلهاست."

کمپل و مایرز

  • منبع: کانال بنیاد فرهنگ زندگی - سید سهیل رضائی
  • تاریخ: شنبه 30 شهریور 1398 - 05:34
  • نویسنده: مدیریت
  • صفحه: وبلاگ
  • بازدید: 907

ارسال نظر

خوش آمدید

نیمکت برای یادگرفتن، همیشه جذابه. نوشتن از نیمکت جذابتره. خاطرات نیمکتی شما را خریداریم.

دناگرام، شبکه اجتماعی فروش اینترنتی

درگاه پرداخت مستقیم، بدون کمیسیون و بدون هزینه اولیه، کارکرد آسان و سریع

لیتکهای مفید

آمار

  • بازدید امروز: 211
  • بازدید دیروز: 142
  • بازدید کل: 149258

نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - آموزش کسب و کار اینترنتی