Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

چگونه استرس روی پوست ما تاثیر میگذارد؟

چگونه استرس روی پوست ما تاثیر میگذارد؟

استرس ها می توانند باعث ترشح مواد شیمیائی در بدن شوند که غده های چربی دار را تحریک می کنند.مواد اضافه موجود ، منافذ را مسدود کرده و سوزش پوست ، تشکیل آکنه را میدهد.

هنگامی که در معرض استرسی احساسی قرار میگیرید، جریان خون به سمتی از بدن هدایت می شود که به عنوان قسمت حیاتی محلی مطرح می شود که باید در مقابل استرسی که در مقابل آن قرار گرفته ا یم واکنش نشان دهد.در مواقع معمولی، خون در نواحی ای که زیاد ضروری نیست مانند پوست ذخیره شده است. متاسفانه پوست ما بزرگ ترین عضو بدن و یکی از حساس ترین قسمت هااست. هنگامی که در معرض استرس هستیم، پوست دائماً دچار کمبود اکسیژن و خون شده و همین امر باعث می شود که ظاهر پوست خسته و چروک شود.
در ادامه این مطلب باید اضافه کرد که استرس های مداوم می توانند ترشح کورتیزون را افزایش دهد ،ماده ای که سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند. هنگامی که مقاومت پوست کم شود، به راحتی در مقابل آلودگی های محیط اطراف دچار حساسیت می شود.
استرسها نه تنها سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کنند بلکه توانایی بدن را برای هضم مناسب غذا پائین می آورند که این امر می تواند سلامت پوست و حتی بدن را به خطر بیاندازد.هنگامی که غذا به درستی هضم نشود، مواد غذایی آنطور که مناسب است جذب بدن نمیشود و عوامل بیماری زا در بدن جمع شده و باقی می مانند.
استرس در پوست می تواند باعث ایجاد بیماری های مختلفی مانند اگزما،پسوریاسیس، روساسآ، زگیل ،تاول و یا عکس العمل های پوستی مانند کهیر، خارش و جوش شود.
دلیل اصلی به وجود آمدن کهیر ، حساسیت ها هستند. اما استرس ها نیز یکی از دلایل عمده به وجود آمدن کهیر هستند.هنگامی که در معرض استرس قرار میگیریم ، هیستامین به داخل جریان خون ترشح می شود که همین امر هم می تواند باعث به وجود آمدن کهیر و یا برآمدگی های کوچک روی پوست شود.در بعضی موارد، کهیر ها قابل توجه نیستند اما باعث به وجود آمدن خارش در پوست می شود.در این مواقع میتوان ازآنتی هیستامین و یا لوسیونهای تسکین دهنده استفاده کرد.با وجود اینکه این نوع علایم استرس بسیار شایع هستند اما در بسیاری از مواقع، شاهد به وجود آمدن جوش نیز هستیم.استرس ها می توانند باعث ترشح مواد شیمیائی در بدن شوند که غده های چربی دار را تحریک می کنند.مواد اضافه موجود ، منافذ را مسدود کرده و سوزش پوست ، تشکیل آکنه را میدهد.
سوزش به وجود آمده در پوست، غالبا موقتی است . البته محصولات زیادی وجود دارند که برای تسلی دادن پوست و آرامش ما ساخته شده اند.

  • تاریخ: یکشنبه 19 آبان 1398 - 20:33
  • نویسنده: مدیریت
  • صفحه: وبلاگ
  • بازدید: 664

ارسال نظر

خوش آمدید

نیمکت برای یادگرفتن، همیشه جذابه. نوشتن از نیمکت جذابتره. خاطرات نیمکتی شما را خریداریم.

دناگرام، شبکه اجتماعی فروش اینترنتی

درگاه پرداخت مستقیم، بدون کمیسیون و بدون هزینه اولیه، کارکرد آسان و سریع

لیتکهای مفید

آمار

  • بازدید امروز: 167
  • بازدید دیروز: 142
  • بازدید کل: 149214

نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - آموزش کسب و کار اینترنتی