Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

پوست فرزند شما

پوست فرزند شما

بسیاری از لکه ها با اولین درمان از بین می روند در حالیکه بعضی از آنها ا به چند بار درمان احتیاج دارند.

مانند همه پدر و مادرها ، شما هم خواستار بهترین ها برای کودک خود هستید.کودکان حساس وآسیب پذیر هستند و به همین دلیل  همیشه به این فکرمی کنید که چگونه و در مقابل چه جیز هایی باید از آنها محافظت کنید. اگر نمی دانید چگونه باید این حمایت را آغاز کنید، بدانید که مهمترین عامل در محافظت از فرزندتان ، محافظت از پوستش است که می تواند نقش مهمی را در زندگی او ایفا کند.

بلافاصله پس از تولد کودک شما و یا در هفته های اولیه پس از تولد، کودک شما تمام خال های مادر زادی را که تا آخر عمر خواهد داشت را نمایان می کند.بعضی از این خال ها، نشانه هایی خواهد شد که تا آخر عمر،ما را از دیگران متمایز می کند در حالیکه بعضی دیگر نیاز به مراقبت و توجه بیشتری دارند. اگر کودک شما خال مادر زادی قرمز، صورتی و یا مایل به آبی  و برآمده دارد، تمامی اینها نشانه  ای از این است که باید کودک خود را پیش یک متخصص پوست و یا بیماریهای کودکان ببرید تا تحت نظر باشد. این علامات ، به خالهای مادرزاد رگی معروف هستند . در این نمونه از بیماریهای پوستی رگ های خونی بسیار به پوست نزدیک هستند و می توانند به راحتی موجب بیماری شوند.

سه نمونه شایع خالهای مادرزادی که منشا به وجود آمدن آنها گرفتگی رگ ها است عبارت اند از: لکه های قزل آلائی شکل، تومور های خونی و پورت وین.این خالها اصولا بیخطر هستند و نتیجه آن چک آپ کامل بدن کودک شما و امتحان درمان جدید است.
 لکه های قزل آلائی شکل اصولا بیخطر هستند. این نوع لکه ها به نام های " بوسه فرشته " و"گاز لک لک"هم معروف هستند.( این اسامی به این دلیل به این نوع لک ها داده شده است که اصولا در کودکان تازه متولد یافته مشاهده می شود.) این لکه ها ممکن است به مرور زمان از بین بروند و یا در دوران بلوغ کم کم محو شود.این نوع لک ، به ندرت احتیاج به درمان دارد.

تومور مویرگ  خونی نیز نوع دیگری از خال های مادر زادی است که معمولا چند هفته بعد از تولد ظاهر میشود.این نوع خال می تواند در هر قسمت از بدن ظاهر شود و اصولاً به صورت نقطه قرمز پهنی ظاهر می شود که  تا هنگام تولد اولیه کودک به رشد خود ادامه می دهد.ولی بعد از آن ،این نشانه شروع به محو شدن می کند.بر طبق آماری که در مهد های کودک دیده می شود، بیش از نیمی از افرادی که این نوع خال مادر زادی را دارند، دراین سن ، از بین رفتن کامل این نوع نشانه را میبینند. درحدود نود درصد افراد هم تا سن نه سالگی کاملا این نوع خال ازبین می رود.

در حالیکه این نوع تومورهای مویرگی  بیخطر هستند ، اماباید به آنها توجه کرد.اگر این نوع نشانه ها، شروع به خون ریزی کند و یا در رنگ و ظاهر آن تغییر محسوسی مشاهده شود، سریعا کودک خود را نزد یک متخصص بیماری های پوستی ببرید.

لکه های پورت وین که با نام "تغییر شکل مویرگ ها" نیز معروف هستند، نتیجه تجمع غیر عادی رگ های خونی در پوست است.بسیاری از این نوع لکه ها با بزرگ شدن کودک بزرگ می شوند.و بیشتر اوقات این لکه ها محو نمی شوند چرا که تمایلبه  گسترش دارند  و این امر می توانددر کودکان از نظر زیبائی و احساسی تولید ناراحتی نمایند. بسیاری ازلکه های پورت وین هنگامی که کودکان خردسال هستند قابل درمان است . یکی ازبهترین روش ها نسبت به روش های درمانی که قبلا ذکر شد، ، لیزر درمانی است. بسیاری از لکه ها با اولین درمان از بین می روند در حالیکه بعضی از آنها ا به چند بار درمان احتیاج دارند.     

  • تاریخ: یکشنبه 19 آبان 1398 - 17:13
  • نویسنده: مدیریت
  • صفحه: وبلاگ
  • بازدید: 750

ارسال نظر

خوش آمدید

نیمکت برای یادگرفتن، همیشه جذابه. نوشتن از نیمکت جذابتره. خاطرات نیمکتی شما را خریداریم.

دناگرام، شبکه اجتماعی فروش اینترنتی

درگاه پرداخت مستقیم، بدون کمیسیون و بدون هزینه اولیه، کارکرد آسان و سریع

لیتکهای مفید

آمار

  • بازدید امروز: 209
  • بازدید دیروز: 142
  • بازدید کل: 149256

نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - آموزش کسب و کار اینترنتی