Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

چگونه رژ گونه مناسب پوست خود انتخاب کنیم؟

چگونه رژ گونه مناسب پوست خود انتخاب کنیم؟

مهم نیست که مبلغ زیادی را صرف خرید رژگونه کنید. همیشه گرانترین ضامن بهترین نیست!

بسیاری از ما خانمها از لوازم آرایش استفاده میکنیم تا جوان به نظر بیائیم و پوستی با طراوت داشته باشیم. متاسفانه گاهی اوقات این امر مخصوصاً در مورد رژ گونه ها، بسیار سخت است.برای دست یافتن به چهره ای زیبا، مهمترین مساله این است که از رژ گونه مناسب با پوست خود استفاده نمائیم. بخاطر تنوع مواد آرایشی و انواع مارک های موجود در مغازه ها، انتخاب نوع درست آن بسیار سخت و ناامید کننده است. اما توصیه های زیر می تواند به شما کمک کند تا بتوانید تصمیم درستی برای انتخاب بگیرید.
آنچه احتیاج دارید:
• دستمال
• رژ گونه
• پد و یا فرچه مخصوص رژ گونه
• محصولات پاک کننده آرایش
• آینه که دارای بزرگ نمایی باشد.
چگونه رژ گونه مناسب پوست خود انتخاب کنیم؟

قدم اول:
اولین مرحله این است که نوع پوست خود را مشخص نمائید.خشک، چرب، معمولی ویا ترکیبی؟
اگر نوع پوست خود را نمیدانید، میتوانید برای تشخیص از یک دستمال استفاده کنید و آن را به آرامی روی قسمتی از پوست خود که تمیز و خشک است بکشید. از گونه شروع کنید.اگر دستمال بعد از پاک کردن گونه همچنان تمیز ماند به سراغ ناحیه T شکل( بینی و پیشانی) بروید.اگر دستمال همچنان خشک باقی ماند، پوست شما چرب نیست. اما اگر دستمال بعد از پاک کردن گونه تمیز ماند اما هنگامی که بینی و پیشانی ، اثر لک باقی ماند، پوست شما ترکیبی است . در مورد پوست های خشک نیز، هنگام تست مذکور، هنگامی که در آئینه نگاه می کنیم ، شاهد پوستی پوسته پوسته هستیم.
قدم دوم:
بعد از تعیین نوع پوست خود،زمان این است که رژگونه مناسب با پوست خود را انتخاب کنید.انواع مختلفی از رژ گونه در مغازه ها به صورت پودر، کرم، ژل، مایع و سایه ای وجود دارد. اصولا نوع پودری آن ، برای اکثر پوست ها مناسب است.اما اگر پوست شما خشک است، انواع دیگر مفید تر خواهد بود.
رژگونه هایی که به صورت کرم هستند، برای پوست های نرمال ،خشک و اکثر پوست های ترکیبی مناسب هستند.اما روی پوستهای خیلی چرب ممکن است بسیار ناهموار به نظر بیایند.
انواع ژل، مایع و سایه ای هم برای بیشتر پوست ها مناسب هستند و ظرافت بیشتری را برای ما به ارمغان می آورند.
قدم سوم:
بر اساس نوع پوست خود و تاثیرگذاری رژگونه بر روی آن نوع پوست، دو نمونه انتخاب کنید. اگر این لوازم به آسانی در دسترس نباشند، آنقدر بگردید تا بتوانید فرآورده ای را پیدا کنید که هیچ احتیاجی به ترکیب با سایر مواد هنگام استفاده نداشته باشد.
قدم چهارم:
رژگونه را روی پوست تمیزوخشک وبعد از تست حساسیت، استفاده کنید.شما محصولی را می خواهید که تحت هر شرایطی شما را زیبا نشان دهد. برای استفاده از رژگونه طبق دستورالعمل محصول، آن را به آرامی با فرچه مخصوص روی لپ خود استفاده کنید. معمولا پر رنگ کردن و یا اضافه کردن رژگونه بسیار آسانتر از پاک کردن ان است چرا که از بین بردن مواد اضافه، بدون خراش پوست ناممکن است.
قدم پنجم:
با یک آینه بزرگنما، به آرامی فرچه رژگونه را نتخاب کنید.در صورت نیاز، فرچه را بیشتر روی پوست بمالید تا آنچه "رنگ آمیزی پوست" به نظر می آید از بین برود. سپس حتما چک کنید که رژگونه طبیعی به نظر بیاید و دوطرف یکسان باشد.گام بعدی دستیابی به چهره مورد نظر شماست.
قدم ششم:
اگر از اولین استفاده خود راضی هستید، بگذارید برای یک روز روی پوست شما باقی بماند. در پایان روز پوست خود را چک کنید تا ببینید که آیا پوسته ها و ترک های روی پوست محو شده یا از بین رفته اند.
اگر پوست شما بعد از استفاده از این مواد ، پوسته پوسته شد، به این معنااست که محصول را ناشیانه استفاده کرده اید ویا اینکه این نوع محصول مناسب پوست شما نیست.
رژگونه هایی که باعث پوسته پوسته شدن میشنود غالباً برای پوست بسیار خشک هستند و نباید استفاده شوند. البته این این نوع رژگونه ها را هم می توان استفاده کرد و بستگی به این دارد که چه مدت طول میکشد تا پوست حساسیت خود را به این نوع لوازم نشان دهد. اصولا رژگونه هایی که از مواد طبیعی ساخته میشوند، به دلیل شرایط آب و هوایی و فعالیت به کلی در طول روز تغییر میکنند. بنابراین حتی اگر رژگونه شما به وسایل سبک تر وبهتری هم نیاز داشته باشد،بهتر است برای رسیدن به چهره ای زیبا، بهترین ها را استفاده نمائید.
رژگونه هایی که به آسانی از محل اصلی خود جدا میشوند، برای پوست شما بسیار چرب هستند و نباید استفاده شوند.
قدم هفتم:
اگر محصول مورد نظر یک روز کامل روی پوست شما باقی بماند، این شانس را دارید که رژگونه مناسب پوست خود را پیدا کنید واگر نتوانستید پیدا کنید ، مجدداً از قدم چهارم شروع کنید.
توصیه و هشدار:
• همیشه لوازم آرایشی را خریداری نمائید که گارانتی برگشت پول شما را داشته باشد. از این طریق کمتر با لوازمی که با پوست شما سازگار نیستند، سر و کار خواهید داشت.
• به کیفیت بیش از قیمت اهمیت دهید.برای داشتن قیافه ای جذاب و طبیعی، گاهی احتیاج دارید که بیشتر از همیشه برای خرید لوازم آرایش هزینه کنید.
• همیشه از پد و یا فرچه مناسب رژگونه خود استفاده کنید تا به چهره ای جذاب و دوست داشتنی برسید. اگر هیچ اطلاعی در این زمینه ندارید، بهتر است که دستورالعمل همراه با محصول را مطالعه نمائید.
• هیچ گاه از رژگونه زیاد استفاده نکنید. چرا که این کار حتی سبب میشود که بهترین مدل رژگونه بر روی پوست به بدترین مدل تبدیل شود. هرچند مناسب پوست شما هم باشد.
• هیچ گاه رژگونه ای را که مطمئن هستید مناسب پوست شما نیست به این دلیل که محصول سال است و یا دوستان شما از آن استفاده می کنند، انتخاب نکنید. اگر این نوع محصول برای پوست شما بدترین است، هیچ چیز این واقعیت را تغییر نخواهد داد.
• مهم نیست که مبلغ زیادی را صرف خرید رژگونه کنید. همیشه گرانترین ضامن بهترین نیست!

  • تاریخ: پنجشنبه 30 آبان 1398 - 16:53
  • نویسنده: مدیریت
  • صفحه: وبلاگ
  • بازدید: 704

ارسال نظر

خوش آمدید

نیمکت برای یادگرفتن، همیشه جذابه. نوشتن از نیمکت جذابتره. خاطرات نیمکتی شما را خریداریم.

دناگرام، شبکه اجتماعی فروش اینترنتی

درگاه پرداخت مستقیم، بدون کمیسیون و بدون هزینه اولیه، کارکرد آسان و سریع

لیتکهای مفید

آمار

  • بازدید امروز: 175
  • بازدید دیروز: 142
  • بازدید کل: 149222

نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - آموزش کسب و کار اینترنتی