Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

مهارت ها مورد نیاز كارآفرينان

مهارت ها مورد نیاز كارآفرينان

مهارت هايی كه كارآفرينان برای موفقيت به آن نياز دارند.

موفقيت اتفاقي بدست نمي آيد. براي موفق شدن بايد مهارت هاي خود را افزايش داد. اما در بين مهارت هاي گوناگون، چند مهارت هستند كه از بقيه بيشتر اهميت دارند و مي توانند تاثيربيشتري در موفقيت كارآفرين بگذارند. اين مهارت ها عبارتند از:

1. توانایی مذاكره و ارتباط بر قرار كردن

وارن بافت به دانشجویان فارغ‌التحصیل توصيه كرد: "مهارت خود را در برقراری ارتباط با دیگران تقویت کنید. توانایی صحبت در جمع یکی از مهارت‌های باارزشی است که می‌توانید آن را توسعه دهید." اساسا مذاكره خوب مي تواند منجر به استفاده بهينه از فرصت و حتي ايجاد فرصت هاي جديد شود.

2. مديريت امور مالی شخصی

بيشتر كارافرينان موفق، ابتدا اقدام به مديريت درست منابع شخصي خود مي نمايند. آنها حساب شده خرج مي كنند و به اين نكته توجه دارند كه بايد مبلغي را پس انداز كنند. نر افزار ها و اپليكيشن هاي متعدد حسابداري و مالي رايگان به زبان فارسي تهيه شده كه مي تواند به شما كمك كند تا دخل و خرجتان را مديريت كنيد.

3. لزوم سرمایه‌گذاری متعدد

پس از مديريت مالی، نوبت به سرمایه‌گذاری می‌رسد. كارافرينان موفق به طور متوسط 7 منبع درآمد براي خود دارند. اين منابع درآمدي متعدد حاصل سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف است. در ابتداي كار اگر نمی‌دانید که در کدام عرصه سرمایه‌گذاری کنید، روزانه كمي وقت براي مطالعه در اين زمينه صرف كنيد و يا حتي به كلاس هاي آموزشي مرتبط برويد.

4. لزوم آشنایی با تكنولوژی های جديد و خصوصا وب

يكي از منابع مهم فرصت، تكنولوژي هاي جديد هستند. نبايد از اين منابع بكر و جديد غفلت نمود. در بستر تكنولوژي هاي جديد مي توان به ايده هاي نابي دست يافت و بسياري از موقعيت هاي فعلي را بهبود بخشيد.

5. توجه به مطالعه

کتاب‌هایی که می‌خوانیم نقش کلیدی در زندگی شخصی و حرفه‌ای ما دارند. آن‌ها چکیده‌هایی از دانسته‌های متخصصان و رهبران فکری هستند که می‌توانند کیفیت زندگی ما را به شکل چشم‌گیری بهبود بخشند. به طور منظم زماني را براي مطالعه در نظر بگيريد، حتي اگر اين زمان كم باشد. براي مثال روزانه 30 دقيقه به مطالعه اختصاص دهيد.

6. با ببرها قدم برداريد

رفتار شما، ميانگين رفتار 5 فردي است كه بيشتر با آنها ارتباط داريد" اكر اطراف شما از افراد قوي، جسور، توانمند و با اخلاق پر باشد، شما نيز مانند آنها تبديل به ببر خواهيد شد. ام اگر در بين افرادي هستيد كه از مهارت و دانش پاييني بهره مي برند، شما هم فرصت يادگيري و پيشرفت در كنار آنها را نخواهيد داشت.

7. توجه به معنويت

معنويت و پایبندی به اصول اخلاقی مي تواند روحي قوي تر براي موفقيت و مقابله با سختي ها ايجاد كند.

  • تاریخ: پنجشنبه 22 خرداد 1399 - 05:50
  • نویسنده: مدیریت
  • صفحه: وبلاگ
  • بازدید: 708

ارسال نظر

خوش آمدید

نیمکت برای یادگرفتن، همیشه جذابه. نوشتن از نیمکت جذابتره. خاطرات نیمکتی شما را خریداریم.

دناگرام، شبکه اجتماعی فروش اینترنتی

درگاه پرداخت مستقیم، بدون کمیسیون و بدون هزینه اولیه، کارکرد آسان و سریع

لیتکهای مفید

آمار

  • بازدید امروز: 201
  • بازدید دیروز: 142
  • بازدید کل: 149248

نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - آموزش کسب و کار اینترنتی