Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

انتخاب و تهیه سیم کارت در آلمان

انتخاب و تهیه سیم کارت در آلمان

یکی از اولین کارهایی که هرکس در بدو ورود به کشور جدید باید انجام بدهد تهیه یک سیم کارت برای ارتباط با دوستان و خانواده هست.

 تهیه یک سیم کارت مناسب بسیار مهمه به این دلیل که بعد از مدتی شماره تماس شما در آلمان در اختیار تمام ادرات و مراکزی که باهاشون در ارتباط بودید ، قرار داره و دیگر عملا" قادر به تعویض سیم کارت نیستید ( بعضی از دوستان گفته اند که می شود اپراتور را عوض کرد بدون اینکه شماره را عوض کنید ، به این دلیل که خیلی از اپراتور ها نقش دلال دارند ، ولی پیش نهاد می کنم از ابتدا دقت کنید تا بعدا دنبال این قضایا نباشد ). در کشور آلمان تعداد خیلی زیادی اپراتور تلفن همراه وجود دارد و گزینه های بی شماری برای یک نفر هست که بخواهد در بدو ورود یک سیم کارت تهیه کند. مهم ترین موضوعاتی که در خرید یک سیم کارت یک فرد باید مد نظر داشته باشد به شرح زیر است :
1. در نظر داشته باشید دوستان و آشنایان شما در آلمان از چه اپراتوری استفاده میکنند ، زیرا بیشتر تماس شما در آلمان با این افراد هست و اکثر اپراتور ها برای تماس یا پیام داخل شبکه طرح های خوبی دارند.
2. با توجه به نیاز های خود ( یعنی استفاده از تماس بیشتر یا استفاده از اس ام اس یا اینترنت بیشتر ) ، تعرفه ها را از وبسایت اپراتور ها مطالعه و سیم کارت خود رو انتخاب کنید. ( در ادامه بعضی از وبسایت ها را قرار می دهم )
3. بعضی اوقات مشاهده شده بعضی از سیم کارت ها در مناطقی خوب آنتهی ندارند، برای همین می توانید قبل از خرید، با پرس و جو یا استفاده از سرچ در اینترنت و گروه های فیسبوکی یک منطقه اطلاعاتی رو در این باره کسب کنید.
4. از سایت بعضی از اپراتور ها میشه بدون دادن پول اضافی ، شماره رند پیدا کرد و سفارش داد که براتون با پست بفرستن. (در ادامه چند لینک در اختیارتون قرار میدم.)

در آلمان اغلب بهتر است با یک شرکت تلفن همراه قرارداد بست با این همه از بستن قراردادهای طولانی مدت پرهیز کنید به ویژه قرارداهای که مدت آنها طولانی تر از ۲ سال است چرا که بعدا تغییر تعرفه ها و بیرون آمدن از زیر بار قرارداد دشوار خواهد شد.

قراردادهای پیش پرداخت معمولا گزینه بهتری از قرارداد دائم است، به هنگام یک قرارداد Prepaid شما یک اعتبار معادل ۱۰ یورو دریافت خواهید کرد که با آن می توانید تلفن کنید و یا وارد اینترنت شوید. زمانی که اعتبار شما تمام می شود می توانید آن را دوباره شارژ کنید. قراردهای Prepaid را می توان در دراگستورها، سوپرمارکتها، ایستگاه های پمپ بنزین خریداری کنید. در فروشگاه ها می توانید سیم کارت تلفن برای تلفن همراه تهیه کنید و پس از آن سیم کارت را شارژ کنید.

تنها زمانی قرارداد موبایل را امضا کنید که مواد آن را کاملا متوجه شده اید. برای این کار ترجیحا فردی را با خود به همراه ببرید که خوب آلمانی بلد است و یا این که قرارداد را به وی نشان دهید پیش از آن که آن را امضا نمایید. این مورد بویژه درباره شرکتهای موبایل صدق می کند که نمایندگان آن به محل سکونت شما می آیند تا با شما قرارداد ببندند

پیشنهاد : سیم کارت های الدی (ALDI TALK) یکی از محبوب ترین هاست و تا الان بیشتر دانشجویانی که دیدم ازش استفاده می کنن. به چند دلیل :
1. آنتن دهی خوب ( باز هم بستگی به منطقه داره )
2. قیمت طرح های مناسب : الدی یک طرح داره به اسم 300 که در آن به شما 300 دقیقه تماس ( از یک ثانیه تا یک دقیقه ، یک دقیقه حساب میشه) یا پیام کوتاه میده تا یک ماه با 700 مگابایت اینترنت پرسرعت و خوبیش هم در اینجاس که به صورت نا محدود تماس و پیامک رایگاه درون شبکه دارید اگه طرح رو فعال کنید. مبلغ این طرح هم 7،99 یورو هست. یک خوبیه دیگه هم داره اگه اینترنت شما تموم بشه باز هم تا پایان طرح اینترنت رایگان دارید ولی با سرعت پایین. به شخصه این طرح الدی رو در هیچ کدوم از اپراتور ها زیر 14 یا 15 یورو ندیدم.
3. در دسترس بودن فروشگاه های الدی : الدی ، یک فروشگاه زنجیره در آلمان هست که در هر خیابان تقریبا یک فروشگاه داره و هر موقع که شارژ مورد نیاز بود میروید و تهیه می کنید. (شارژ به زبان آلمانی = Guthaben )

چنانچه شما به کرات در داخل تلفن می کنید غالبا بهتر است که یک قرارداد جداگانه برای این خطوط ببندید چراکه بیشتر شرکتهایی که تعرفه های ارزانی برای تلفن به خارج از کشور عرضه می کنند برای تلفن های داخلی بهای بالایی می گیرند این امر برای تعرفه های اینترنتی نیز صادق است. چنانچه شما از خدمات تلفنی مانند وایبر Viber ، واتس آپ Whatsapp ، یا اسکایپ Skype استفاده می کنید بنابراین یک تعرفه استفاده از اینترنت داخلی برای شما کافیست.

  • تاریخ: چهارشنبه 20 شهریور 1398 - 13:05
  • نویسنده: مدیریت
  • صفحه: وبلاگ
  • بازدید: 658

ارسال نظر

خوش آمدید

نیمکت برای یادگرفتن، همیشه جذابه. نوشتن از نیمکت جذابتره. خاطرات نیمکتی شما را خریداریم.

دناگرام، شبکه اجتماعی فروش اینترنتی

درگاه پرداخت مستقیم، بدون کمیسیون و بدون هزینه اولیه، کارکرد آسان و سریع

لیتکهای مفید

آمار

  • بازدید امروز: 220
  • بازدید دیروز: 142
  • بازدید کل: 149267

نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - آموزش کسب و کار اینترنتی