Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

مدارس در آلمان

مدارس در آلمان

مدرسه در المان از ۶ سالگی آغاز میشود. کودکان آلمانی باید بصورت اجباری به مدرسه بروند و اگر والدین مانع رفتن فرزند خود به مدرسه شوند، به شدت تحت پیگرد قانونی قرار میگیرند. سال تحصیلی در آلمان از سپتامبر شروع شده و تا ژوئن ادامه میابد. مدرسه در آلمان کاملا

شرایط تحصیل در مدارس آلمان به نسبت بسیاری از کشورهای دنیا این کشور را در موقعیت ممتازی قرار میدهد. 

زبان تحصیل در مدارس آلمان، زبان آلمانی میباشد. اگر شما قصد مهاجرت به آلمان دارید و کودکتان کمتر از 10 سال دارد، اصلا نگران یادگیری زبان آلمانی او نباشید، زیرا کودکان زیر 10 سال در امر یادگیری یک زبان جدید ذهن خیلی فعالی دارند و حدودا در 6 ماه به زبان آلمانی مسلط میشوند. کودکان بالای 10 سال هر چند کندتر ولی باز توانایی بالقوه ای در یادگیری زبان آلمانی دارند. در مدارس دولتی آلمان، متاسفانه کلاس زبان مخصوص کودکان مهاجر که به زبان آلمانی تسلط ندارند ارایه نمی‌شود. بهترین راه گرفتن کلاس خصوصی برای کودک همزمان با مدرسه است. البته در مدارس خصوصی کلاسهای فشرده آموزش آلمانی ارایه میگردند. بسیاری از مدارس آلمان، چنین کودکانی را 2 الی 3 سال به عقب تر میفرستند تا زبان آلمانی را بصورت بنیادی همراه با کودکان 6-7 ساله یاد بگیرد.

دروسی که در مدرسه تدریس می شوند عبارتند از زبان آلمانی، ریاضیات، زیست شناسی، تاریخ، جغرافی، علوم اجتماعی، موسیقی، شیمی، فیزیک، هنر، ورزش و علوم دینی (با انتخاب فرد مسیحیت، اسلام و یا یهودیت) و یا به جای تعلیمات دینی، درس اخلاق تدریس میشود.

روزهای کار مدارس در آلمان از دوشنبه تا جمعه و معمولا از ساعت 8 صبح تا 13 میباشد. البته برخی مدارس روزهای شنبه را به برنامه ها و کلاسهای فوق برنامه اختصاص میدهند.

کوکان 6 ساله باید به دبستان و یا به زبان آلمانی، Grundschule بروند که این شامل کلاس اول تا کلاس چهارم میباشد. بعد از دوره ساله دبستان، 3 انتخاب در مقابل دانش آموز قرار میگیرد که هر کدام وع خاصی از دبیرستان هستند.

Hauptschule
Realschule
Gymnasium

گزینه اول و یا همان Hauptschule مخصوص دانش آموزانیست که از نظر تئوری و علوم نظری، توانایی کمتری دارند و اگر وارد مشاغل فنی و حرفه ای شوند، آینده ی بهتری خواهند داشت. بعد از Hauptschule دانش آموز میتواند وارد Berufschule شود و در آنجا در سطح تحصیلات تکمیلی به یادگیری رشته های فنی و حرفه ای بپردازد. البته اگر دانش آموز در Hauptschule نمرات خوبی کسب کرده باشد، میتواند در دانشگاه وارد رشته های پزشکی و یا مهندسی و یا اقتصادی شود.

گزینه دوم و یا Realschule مخصوص افرادیست که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و یا مالی-اقتصادی در دانشگاه را دارند و بر همین اساس دروسی که در Realschule تدریس میشوند بر پایه ریاضیات، زیست شناسی و زبان آلمانی میباشد.

نوع سوم و یا Gymnasium مخصوص دانش آموز مستعد تر است و هدف آن آماده کردن دانش آموز برای تحصیل در بهترین رشته های دانشگاهی در آینده میباشد.

در پایان و بعد از 13 سال تحصیل در مدرسه، دانش آموز باید در آزمون جامع شرکت کند که در صورت قبولی مدرکی به نام Zeugnis der allgemeinen Hochschulreif دریافت خواهد کرد و با توجه به نمرات خود میتواند یک رشته دانشگاهی انتخاب نماید.

سیستم مدارس آلمان

چنانچه فرزند شما حداقل ۶ ساله باشد، می بایست به مدرسه برود از آنجایی که حضور در مدارس در آلمان امری اجباری است. اکثریت مدارس در آلمان توسط سیستم دولتی اداره می شوند. همچنین حضور در مدارس کاملا مجانی است و هیچ هزینه ای را برای خانواده نخواهد داشت. البته مدارس خصوصی و بین المللی نیز وجود دارند که برای آنها مستلزم پرداخت شهریه می باشید.

ایالات های آلمان به طور مستقل مسئول سیاستهای آموزشی منطقه خود می باشند. این بدان معنی است که سیستم مدارس در ایالات مختلف تا حدودی با هم متفاوت می باشد. بنابرین کودکان همیشه در این ایالت ها مطالب یکسانی را نمی آموزند و کتب درسی ممکن است با هم متفاوت باشد. همچنین نوع مدارس هم در ایالات مختلف آلمان متفاوت است.

چطور می توان در آلمان یک مدرسه خوب انتخاب کرد؟

طبق قانون آلمان شما مختار هستید مدرسه مورد علاقه خود را برای فرزندتان انتخاب نمایید. بنابراین بهتر هست چندین گزینه را در نظر داشته باشید و آنالیز نمایید. یکی از نشانه های کیفی بودن یک مدرسه در آلمان این هست که نه تنها دارای آموزش هایی با کیفیت بالا باشد بلکه فعالیت های فوق برنامه مانند تئاتر، ورزش، زبان خارجه، موسیقی و سفر های آموزشی را نیز در خود داشته باشد. یک مدرسه خوب همچنین ارتباط تعاملی خوبی با والدین برقرار می کند و تا می تواند آن ها را در تربیت فرزندشان درگیر می کند. بنابر این بهتر است قبل از اینکه در مورد امکان ثبت نام فرزندتان در آن مدرسه از مدیریت مدرسه پرس و جو کنید در مورد امکانات فوق برنامه آن مدرسه نیز تحقیق نمایید.

چنانچه فرزند شما به آلمانی مسلط نمی باشد حتما اطمینان حاصل نمایید که آن مدرسه “کلاس های زبان آلمانی به عنوان زبان خارجی” را نیز برای دانش آموزان خارجی ارایه می دهد. در این کلاس ها معلمان پی خواهند برد که آیا فرزندان شما دستورالعمل های کلاس را دنبال می کنند و قادر به فراگیری مطالب در ادامه مسیر آموزشی خواهند بود یا خیر.
@dotDE

  • تاریخ: چهارشنبه 20 شهریور 1398 - 13:37
  • نویسنده: مدیریت
  • صفحه: وبلاگ
  • بازدید: 697

ارسال نظر

خوش آمدید

نیمکت برای یادگرفتن، همیشه جذابه. نوشتن از نیمکت جذابتره. خاطرات نیمکتی شما را خریداریم.

دناگرام، شبکه اجتماعی فروش اینترنتی

درگاه پرداخت مستقیم، بدون کمیسیون و بدون هزینه اولیه، کارکرد آسان و سریع

لیتکهای مفید

آمار

  • بازدید امروز: 164
  • بازدید دیروز: 142
  • بازدید کل: 149211

نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - آموزش کسب و کار اینترنتی